Świdnica podnosi ceny za wywóz odpadów. "System powinien się bilansować"
Władze Świdnicy wprowadzają podwyżki za wywóz odpadów. Od września nowa stawka wyniesie 42 złotych od osoby i będzie wyższa o 7 złotych w porównaniu do obecnej taryfy. Władze miasta tłumaczą podwyżkę rosnącymi kosztami utrzymania systemu gospodarowania odpadami.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7263501022606241514)

