Tysiące turystów, którzy przyjechali żegnać 2018 rok w Zakopanem ma problem z wodą. Jej ciśnienie w wielu regionach jest bardzo niskie lub wody nie ma wcale.

Zakopane przeżywa co roku sylwestrowe oblężenie. W tym roku turystów jest jeszcze więcej, bowiem w stolicy Tatr odbywa się po raz drugi z rzędu impreza organizowana i transmitowana przez TVP.

W niektórych częściach miasta zaczęło obniżać się ciśnienie w sieci. Niestety często tam właśnie (jak np. na Olczy) znajduje się wiele domów wczasowych.

Spółka SEWiK, która obsługuje Zakopane wydała dziś oświadczenie, w którym informuje, że spadki ciśnienia lub chwilowe braki wody mogą wystąpić w budynkach położonych w górnych częściach miasta.

Jednocześnie apeluje do odbiorców wody o nie montowanie pomp podnoszących ciśnienie wody bezpośrednio na rurociągach zasilających budynki – bez zastosowania zbiorników zapasu wody. Powoduje to bowiem zakłócenia w prawidłowej pracy sieci wodociągowej –  wody zaczyna brakować w budynkach sąsiednich.

SEWiK informuje również, że sieć kanalizacji sanitarnej i oczyszczalnia ścieków zapewniają ciągły odbiór zwiększonej ilości ścieków.

Czytaj więcej

Skomentuj