“Krakowiak”, bo taką nazwę nosi pojazd przygotowywany przez firmę PESA z Bydgoszczy, pojedzie po krakowskich torach jeszcze w tym miesiącu.

Już w czerwcu do Krakowa dojedzie pierwszy z 36 zamówionych przez MPK tramwajów PESA. Takie zapewnienie od producenta otrzymał Tadeusz Trzmiel, z-ca prezydenta Krakowa podczas niedawnej wizyty w Bydgoszczy. Tramwaje to najdłuższe w Polsce jednoprzestrzenne wagony.

Wiceprezydent Tadeusz Trzmiel otrzymał zapewnienie producenta, że pierwszy z 36 tramwajów zostanie dostarczony do Krakowa w czerwcu. Przedstawiciel władz Krakowa pojechał do bydgoskiej fabryki w pierwszych dniach czerwca, aby sprawdzić, na jakim etapie produkcji są zamówione przez MPK SA wagony.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Pierwszy z nich jest już prawie gotowy. – W ostatniej fazie produkcji są już kolejne tramwaje. Zgodnie z otrzymanymi zapewnieniami od prezesa PESA Tomasza Zaboklickiego, pojazdy będą dostarczane do Krakowa etapami, w kolejnych tygodniach. Producent potwierdził, że realizuje nasz projekt z najwyższym możliwym zaangażowaniem – mówi Tadeusz Trzmiel.

Przypomnijmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie podpisało z firmą PESA SA umowę na dostawę 36 fabrycznie nowych, niskopodłogowych wagonów tramwajowych o nazwie „Krakowiak”. Nowe tramwaje to najdłuższe w Polsce jednoprzestrzenne wagony. Zostały zaprojektowane specjalnie dla Krakowa, do obsługi najbardziej obciążonych linii tramwajowych, m.in. linii nr 4 łączącej Wzgórza Krzesławickie z Bronowicami Małymi.

Najlepszym sposobem na poruszanie się po mieście jest:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj