Paweł Dadok, studnt architektury Politechniki Śląskiej wygrał międzynarodowy konkurs na plakat promujący akcję oszczędzania światowych zasobów wodnych. Jego praca okazała się najlepsza spośród 5 tysięcy nadesłanych.

Głównym celem konkursu "Water is life" zorganizowanego przez niemieckie stowarzyszenie Zentralverband Sanitär Heizung Klima było zwrócenie uwagi na problem niedoboru i zanieczyszczenia wody.

Pomysłodawcy konkursu zadali pytanie: Jak możemy wyjaśnić ludziom, dlaczego i jak należy używać wody oszczędnie? O odpowiedź na to pytanie poprosili studentów i młodych artystów z całego świata. Na konkurs nadesłano ponad 5 tys. projektów z 83 krajów.

Za najlepszą pracę międzynarodowe jury uznało plakat autorstwa Pawła Dadoka z Górek Wielkich, studenta V roku Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej. Zwycięska praca razem z kilkudziesięcioma innymi od 22 marca prezentowana jest na – zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Wody – wystawie w Kapsztadzie w RPA. Wystawę będzie można zobaczyć również m.in. w Chinach, Niemczech i na Węgrzech.

źródło: gazetacodzienna.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj