16 miast (po 1 z każdego z województwa) bierze udział w finale ogólnopolskiego konkursu na najpiękniej oświetlone aglomeracje miejskie w Polsce. Zwycięskie miasto otrzyma energooszczędny sprzęt AGD.

Głosy w organizowanym przez Grupę ENERGA plebiscycie można do 27 stycznia 2010 roku oddawać na stronie www.SwiecSie.pl.

Etap internetowej preselekcji, trwający od 18 grudnia 2009 do 14 stycznia 2010, pozwolił na wyłonienie po jednym mieście – liderze w każdym województwie.

"Zainteresowanie konkursem pozytywnie nas zaskoczyło. Okazało się, że plebiscyt przerodził się w rywalizację miast, mobilizując internautów do manifestacji swojego „lokalnego patriotyzmu". Wiele osób doceniało przy tej okazji zaangażowanie władz miejskich w efektowne przystrajanie świąteczne ulic, placów i choinek" – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji spółki ENERGA.

W finale znalazły się następujące miasta:

woj. dolnośląskie: Jelenia Góra
woj. kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz
woj. małopolskie: Kraków
woj. łódzkie: Łódź
woj. mazowieckie: Warszawa
woj. podkarpackie: Rzeszów
woj. pomorskie: Sopot
woj. śląskie: Katowice
woj. wielkopolskie: Poznań
woj. świętokrzyskie: Kielce
woj. warmińsko-mazurskie: Elbląg
woj. lubelskie: Kazimierz Dolny
woj. lubuskie: Żary
woj. opolskie: Kluczbork
woj. podlaskie: Bielsk Podlaski
woj. zachodnio-pomorskie: Koszalin

Na obecnym etapie internauci mają możliwość oddania głosu na jedną z 16 najpiękniejszych iluminacji świątecznych w Polsce, których zdjęcia są dostępne na stronie www.SwiecSie.pl . Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla zwycięskiego miasta i osób oddających głosy.

Zwycięskie miasto otrzyma energooszczędny sprzęt AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. Natomiast zaangażowani w plebiscyt internauci mają szanse na wyjątkowe nagrody, które przypadną autorom najbardziej oryginalnych uzasadnień dla dokonanego wyboru:

Wyniki plebiscytu będą opublikowane do 10 lutego 2010 roku.

Źródło: Energa

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj