1 / 5

W styczniu 2017 roku w Kopenhadze do użytku zostanie oddany nowy budynek Copenhagen International School – szkoły, na której zamontowanych zostanie aż 12 tys. modułów fotowoltaicznych.

Nowy budynek CIS stanie na półwyspie Nordhavn i będzie największą szkołą w Danii, która pomieści ok. 1200 uczniów. Budynek o wysokości od 5 do 7 pięter powstaje w pobliżu nowo wybudowanej stacji metra i otoczony będzie wodą i zielenią.

Cały obiekt będzie dzielił się na 4 sektory, zaprojektowane odpowiednio dla różnych grup wiekowych. Do szkoły będą przyjmowani uczniowie w wieku od 3 do 19 lat. Wyżej wspomniane sektory pozwolą na łatwiejszą integrację młodzieży w tym samym wieku oraz ułatwią poruszanie się po szkole.

Na początku czerwca zaprezentowano niezwykłą fasadę budynku – składającą się z 12 tys. modułów fotowoltaicznych, które rocznie produkować będą energię elektryczną pozwalającą pokryć 50% zużycia prądu przez szkołę.

Inwestycja kosztować będzie 350 mln koron duńskich (ok. 200 mln zł).

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Pieknie 🙂 o to chodzi.
    Widzimy, że nawet utopiona w spalarniowych kontraktach Dania przechodzi pozytywną transformację, zamykając przy tym kolejne spalarnie.
    Polska może przeskoczyć kontrakty spalarniowe i od razu dotować energię odnawialną.
    z pozdrowieniami,
    Piotr

Skomentuj