Zakończyła się trzecia edycja programu edukacyjnego “Klimat dla Ziemi, ciepło dla Warszawy”, a uczestniczący w niej nauczyciele spotkali się 24 czerwca na uroczystości podsumowującej w Szkole Podstawowej nr 81 na warszawskim Ursynowie.

Wybór placówki nie był przypadkowy, gdyż przy tej właśnie szkole Fundacja Nasza Ziemia założyła specjalny ogród, zaprojektowany w taki sposób, aby stał się ostoją dla zwierząt żyjących w mieście. Uroczystość miała odbyć się na terenie ogrodu, jednak padający przez niemal cały dzień deszcz pokrzyżował te plany.

Celem uroczystości było podsumowanie trzeciej edycji programu klimatycznego oraz nagrodzenie laureatów i uczestników konkursu "Nauczyciel z klimatem", będącego jednym z ważnych elementów programu. Dwudziestka najbardziej aktywnych nauczycieli, laureatów konkursu, otrzymała indywidualny grant o wysokości 500 zł, dyplom "Nauczyciela z klimatem" oraz referencje. Pedagodzy, którzy uczestniczyli w konkursie otrzymali dyplom i referencje, a wszyscy obecni na gali – upominki od firmy Vattenfall Heat Poland i Urzędu m. st. Warszawy.
 
W konkursie „Nauczyciel z klimatem” już po raz trzeci zostali wyróżnieni najbardziej aktywni nauczyciele oraz wychowawcy przedszkolni z Warszawy i Pruszkowa za swoją działalność na rzecz ochrony środowiska, a szczególnie edukacji w zakresie oszczędności energii i przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Dotychczas w ramach konkursu zostało  nagrodzonych 45 nauczycieli na łączną kwotę 22 500 zł.
 
"Klimat dla Ziemi, Ciepło dla Warszawy", realizowany wspólnie przez Fundację Nasza Ziemia, firmę Vattenfall Heat Poland i Miasto Stołeczne Warszawa, to kompleksowy program edukacji ekologicznej mieszkańców Warszawy i Pruszkowa pokazujący, jak można skutecznie oszczędzać energię cieplną i elektryczną, jednocześnie przeciwdziałając zmianom klimatycznym.

źródło: Fundacja Nasza Ziemia

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj