Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wsparł swoim patronatem konkurs Puchar Recyklingu organizowany przez firmę Abrys. Jego kapituła odbędzie się we wrześniu siedzibie NFOŚiGW.

– Miło nam poinformować, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej objął patronatem honorowym XIX edycję konkursu Puchar Recyklingu. Podobnie jak w latach ubiegłych kapituła konkursu odbędzie się we wrześniu w siedzibie Funduszu – informują organizatorzy.

Przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wezmą udział w kapitule konkursu. Jednym z nich będzie Dominik Bąk, zastępca prezesa Funduszu.

Konkurs o Puchar Recyklingu jest organizowany od 2000 r. i jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne pod kątem gospodarki odpadami wśród mieszkańców.

Inicjatywa jest skierowana zarówno dla gmin, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów. Do konkursu mogą przystąpić także placówki i organizacje takie jak: szkoły, organizacje pozarządowe, parki narodowe i krajobrazowe oraz centra edukacji ekologicznej.

Więcej na temat konkursu Puchar Recyklingu: http://www.pucharrecyklingu.pl/

Czytaj więcej

Skomentuj