1 / 2

Tegoroczna edycja akcji #sadziMY współorganizowana jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Lasy Państwowe. Porozumienie w tej sprawie podpisali szefowie obu instytucji. Sama akcja wystartowała już dzisiaj.

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja #sadziMY, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Lasy Państwowe. Porozumienie o współpracy podpisali minister Piotr Ćwik, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP oraz Józef Kubica, p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Treść dokumentu mówi o organizacji wspólnych działań na rzecz lasów i ekologii.

Współpraca z tradycją

Współpraca Lasów Państwowych i Kancelarii Prezydenta RP ma już swoją tradycję. Prezydent Andrzej Duda i jego Małżonka Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w dwóch edycjach akcji #sadziMY i dwóch edycjach akcji #sprzątaMY. – Ważny jest przykład, jaki daje Para Prezydencka. Dzięki zaangażowaniu Głowy Państwa i Pierwszej Damy Polacy widzą, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za czyste lasy i wszyscy możemy sprawić, że Polska będzie jeszcze bardziej zielona – mówi Józef Kubica.

W najbliższy piątek Para Prezydencka będzie sadzić drzewa razem z leśnikami w Piotrkowie Trybunalskim. Prezydent odwiedzi także ośrodek rehabilitacji zwierząt prowadzony przez Nadleśnictwo Piotrków.

 

450 punktów, w których można odebrać darmowe sadzonki

W czwartek i piątek, w niemal 450 punktach w całym kraju, udostępnione będą sadzonki – ma ich być niemal milion.  Przedstawiciele Lasów Państwowych podpowiedzą w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki.

– Sadząc drzewo, możemy upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. Zorganizujmy wspólne sadzenie w gronie bliskich i przyjaciół – zachęcają organizatorzy.

Czytaj więcej

Skomentuj