Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Niemal milion sadzonek do odebrania w akcji #sadziMY

Niemal milion sadzonek do odebrania w akcji #sadziMY
30.09.2021, o godz. 13:20
czas czytania: około 2 minut
0

Tegoroczna edycja akcji #sadziMY współorganizowana jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Lasy Państwowe. Porozumienie w tej sprawie podpisali szefowie obu instytucji. Sama akcja wystartowała już dzisiaj.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja #sadziMY, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Lasy Państwowe. Porozumienie o współpracy podpisali minister Piotr Ćwik, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP oraz Józef Kubica, p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Treść dokumentu mówi o organizacji wspólnych działań na rzecz lasów i ekologii.

Współpraca z tradycją

Współpraca Lasów Państwowych i Kancelarii Prezydenta RP ma już swoją tradycję. Prezydent Andrzej Duda i jego Małżonka Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w dwóch edycjach akcji #sadziMY i dwóch edycjach akcji #sprzątaMY. – Ważny jest przykład, jaki daje Para Prezydencka. Dzięki zaangażowaniu Głowy Państwa i Pierwszej Damy Polacy widzą, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za czyste lasy i wszyscy możemy sprawić, że Polska będzie jeszcze bardziej zielona – mówi Józef Kubica.

W najbliższy piątek Para Prezydencka będzie sadzić drzewa razem z leśnikami w Piotrkowie Trybunalskim. Prezydent odwiedzi także ośrodek rehabilitacji zwierząt prowadzony przez Nadleśnictwo Piotrków.

 

450 punktów, w których można odebrać darmowe sadzonki

W czwartek i piątek, w niemal 450 punktach w całym kraju, udostępnione będą sadzonki – ma ich być niemal milion.  Przedstawiciele Lasów Państwowych podpowiedzą w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki.

– Sadząc drzewo, możemy upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. Zorganizujmy wspólne sadzenie w gronie bliskich i przyjaciół – zachęcają organizatorzy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023