Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Niemcy. Związek zawodowy zapowiada kolejne strajki w transporcie publicznym

Niemcy. Związek zawodowy zapowiada kolejne strajki w transporcie publicznym
MŁ/PAP
23.02.2024, o godz. 13:22
czas czytania: około 1 minuty
0

Związek zawodowy Verdi wezwał do strajków ostrzegawczych w transporcie publicznym w całych Niemczech w przyszłym tygodniu. Protesty planowane są w różnych dniach i regionach od poniedziałku do soboty. Głównym dniem protestu ma być 1 marca.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Bawaria jest jedynym krajem związkowym, którego strajk nie dotyczy. Równolegle do strajków ruch Fridays for Future organizuje liczne demonstracje przeciwko kryzysowi klimatycznemu w dniu 1 marca.

Pasażerowie podróżujący berlińskim systemem transportu publicznego (BVG) będą musieli przygotować się na strajk trwający 35 godzin. Od czwartku (29 lutego) od rozpoczęcia pracy o godzinie trzeciej do piątku (1 marca) do godziny 14, pociągi metra, autobusy i tramwaje BVG nie będą kursować w całym Berlinie, pisze portal dziennika “Berliner Zeitung”.

Były strajki ostrzegawcze

W ostatnich tygodniach odbyło się już kilka strajków ostrzegawczych w lokalnym transporcie publicznym w poszczególnych krajach związkowych. Drugiego lutego Verdi zorganizował skoordynowany ogólnokrajowy strajk w prawie wszystkich krajach związkowych.

Związek zawodowy domaga się między innymi zmniejszenia czasu pracy przy obecnym wynagrodzeniu i dłuższych okresów odpoczynku między zmianami.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024