Blisko połowa sprzętu wykorzystywanego do odśnieżania śląskich dróg jest niesprawna – wynika z kontroli przeprowadzonej 16 i 17 grudnia 2010 r. przez Inspekcję Transportu Drogowego w Katowicach.

Ze 125 skontrolowanych pługów, solarek i piaskarek w 62 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości. Przede wszystkim dotyczą one złego stanu technicznego pojazdów. Aż 24 z nich miało niesprawne oświetlenie, w 20 ujawniono nieszczelności w układzie hamulcowym, a w 15 wykryto niewłaściwe ogumienie. W 6 przypadkach ujawniono nadmierny luz w układzie kierowniczym, a w 8 dokonanie zmian konstrukcyjnych niezgodnych z wpisem w dowodzie rejestracyjnym.

Kontrolę przeprowadziła Inspekcja Transportu Drogowego w Katowicach na prośbę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Inspektorzy przeprowadzali czynności kontrolne poza drogami publicznymi, dlatego firmy zobowiązane podczas zimy do utrzymywania najważniejszych śląskich dróg nie zostały ukarane mandatami, a tylko zobligowane do napraw niesprawnych pojazdów.

źródło: katowice.uw.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj