1 / 4

Hydrant przeciwpożarowy pomalowany na podobieństwo tancerki odsłoniły Wodociągi Kieleckie. Urządzenie stanęło obok Kieleckiego Centrum Kultury. – To wspaniały pomysł. Wszystko, co poprawia estetykę odnowionego centrum miasta zasługuje na pochwałę – skomentowała Magdalena Kusztal, dyrektor KCK.

Wodociągi Kieleckie udowodniły, że wystarczy trochę fantazji, aby poprawić estetykę miasta. W czwartek, 19 listopada odsłonięto pierwszy z dziesięciu ozdobnych hydrantów w Kielcach. Na rogu ulicy Kościuszki i św. Leonarda stanął hydrant pomalowany na podobieństwo tancerki. A w magazynie wodociągowej spółki czekają już na montaż kolejne, m.in. z podobizną strażaka, pielęgniarki i piłki.

Będziemy się starali, aby każdy traki hydrant stał w miejscu odpowiadającym jego wyglądowi, na przykład pielęgniarka obok szpitala, piłka koło stadionu. Mamy już wybrane lokalizacje – powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Kolorowe hydranty to inicjatywa Wodociągów Kieleckich. Spółka w ten sposób chce połączyć przyjemne z pożytecznym. Hydranty zostają wymienione na nowe, tak, aby przez lata niezawodnie służyły w razie pożaru. A przy okazji, zamiast standardowego czerwonego lakieru, są pomalowane w atrakcyjne, przyciągające uwagę wzory. Urządzenia są nie tylko estetyczne, ale i nowoczesne. Mają specjalne zabezpieczenia, m.in. w razie uszkodzenia hydrantu przez samochód.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj