MEW 4, spółka zależna MEW S.A., zbuduje małą elektrownię wodną w województwie podlaskim. Inwestycja której koszt szacowany jest na ok. 3 mln zł zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2011 r.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka z grupy kapitałowej MEW S.A. podpisała umowę dzierżawy gruntu, na którym powstanie kolejna mała elektrownia wodna o mocy 250 kW. Dzierżawa będzie obowiązywać przez 30 lat i może zostać przedłużona o kolejne 30. MEW S.A. uzyskał również prawo pierwokupu nieruchomości.

– Zbudowanie tak mocnego portfolio projektów w tak krótkim czasie uważam za ogromny sukces. Mocną stroną naszych inwestycji jest ich dobra dywersyfikacja geograficzna. Cieszę się że wywiązaliśmy się w 100% z obietnic, które składaliśmy naszym inwestorom – komentuje Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW S.A.

MEW S.A. jest obecnie w trakcie realizacji projektów, których efektem będzie budowa 4 elektrowni wodnych o łącznej mocy 1,12 MW (500 kW w Cieszynie,  250 kW w podkarpackim, 250 kW w podlaskim i 120 kW w wielkopolskim).


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj