W sobotę 3 września w Szczecinie na pl. Orła Białego odbędzie się festyn promujący budowaną obecnie ścieżkę rowerową łączącą prawobrzeże z lewobrzeżną częscią miasta.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Długość nowej ścieżki wyniesie ok. 8 km . Ścieżka będzie wykonana z asfaltu czerwonego. Ścieżka realizowana jest zgodnie z harmonogramem robót, termin zakończenia to 31 październik br. Prace są zaawansowane i prowadzone  na wszystkich odcinkach. Obecnie między innymi powstaje  zjazd z Trasy Zamkowej na nabrzeże wylany został beton pod nową ścieżkę, budowana jest kładka na wysokości elektrociepłowni. Do dzisiaj wykonanych jest około 75 % prac.

Tomasz Chróstny (UOKiK): w ponad połowie gmin była tylko jedna oferta na odbiór odpadów

Nowa ścieżka zostanie połączona  z istniejącymi już trasami rowerowymi w rejonie Podzamcza i ul. Przestrzennej. Wykonawcą ścieżki jest Eurovia Polska S.A. Koszt budowy to 10 441 211,22 zł. Plac budowy przekazano firmie 30 listopada 2010. Ścieżka w 50 proc. jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopolskiego.

źródło: UMw Szczecinie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj