Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Nowe budy dla schroniska wykonali więźniowie

Nowe budy dla schroniska wykonali więźniowie
jw
18.11.2021, o godz. 14:20
czas czytania: około 1 minuty
0

W tym roku więźniowie z białostockiego Zakładu Karnego wyremontowali już prawie 40 bud dla psów ze Schroniska dla Zwierząt. Kolejne z nich trafiły do placówki przy ul. Dolistowskiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Minął rok od podpisania umowy o współpracy schroniska z Aresztem Śledczym w Białymstoku. W tym czasie osadzeni odnowili prawie 40 bud dla psów mieszkających w schronisku. Współpraca polegała na przekazywaniu do zakładu zniszczonych bud i materiałów niezbędnych do ich wyremontowania. Areszt odbierał stare budy ze schroniska i przywoził je już po remoncie. Osadzeni nieodpłatnie pracowali, aby psy mogły mieszkać w nowych, ocieplonych budach. Budy są wykonane bardzo solidnie i na pewno będą służyły psom kilka lat.

– Obie strony dostrzegają korzyść z tej współpracy. Pracownicy i wolontariusze schroniska są  zadowoleni, że psy mają ciepłe budy, a osadzeni mogli zrobić coś dobrego i przy okazji  zdobyć nowe umiejętności – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Wyremontowane przez więźniów budy można rozpoznać po odcisku ludzkiej dłoni zawierającej ślad psiej łapki.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024