1 / 4

W Łodzi powstanie kilkadziesiąt nowych punktów świetlnych. Miasto inwestuje w energooszczędne latarnie.

– Wybraliśmy wykonawcę budowy nowych latarni na trzech ulicach w Łodzi. Powstanie kilkadziesiąt nowych punktów świetlnych, które poprawią bezpieczeństwo pieszych, kierowców i mieszkańców przyległych posesji. Nowe latarnie będą energooszczędne i ekologiczne. Za kwotę prawie 200 tys. złotych, powstanie nowe oświetlenie na ulicy Rąbieńskiej, Pienistej i Krajobrazowej – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Ulice, przy których powstanie nowe oświetlenie, to tereny rozwijające się. Powstają  na nich w szybkim tempie jednorodzinne domy i budynki mieszkalne. Uliczne latarnie poprawią bezpieczeństwo na drogach oraz zwiększają widoczność pieszych i zmniejszą ryzyko kradzieży lub rozbojów.

Zastosowane zostaną latarnie energooszczędne, z odpowiednią dla dróg klasą oświetlenia, wyposażone w w czujniki zmierzchu i ledowe źródło światła, o mniejszym poborze mocy i naturalnej zimnej barwie światła, która daje lepszą widoczność i wiarygodniej oddaje kolory. Maszty latarni utrzymane będą w antracytowym kolorze, jak pozostałe elementy miejskiej infrastruktury. Budowa uwzględniać będzie również rosnące w pasie dróg drzewa.

Czytaj więcej

Skomentuj