1 / 2

Drzewa, krzewy i iglaki są aktualnie sadzone w Gliwicach. W różnych punktach miasta Miejski Zarząd Usług Komunalnych posadzi w sumie ok. 1000 drzew i 4000 krzewów liściastych oraz 400 drzew i krzewów iglastych.

Pracownicy MZUK sadzą rośliny zarówno w centrum Gliwic, jak i na terenie osiedli. Nowe nasadzenia już niebawem będzie można podziwiać m.in. w parku Starokozielskim, parku Szwajcaria, a także na Placu Mickiewicza, Placu Grunwaldzkim, alei Sikornik, skwerze Nacka, Dessau czy też na Placu Rzeźniczym. Jeżeli jest to możliwe drzewa i krzewy sadzone są w miejscach, gdzie wcześniej prowadzona była wycinka (jak np. w parku Szwajcaria).

Jesień sprzyja nasadzeniom przez wysoką wilgotność powietrza i gleby. – Przed zimą rośliny zdążą zregenerować swój system korzeniowy, a wiosną będą już gotowe do wzrostu – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy MZUK. Wybierając gatunki roślin bierze się pod uwagę ich wygląd, miejsce nasadzenia oraz wytrzymałość na miejskie warunki. W skali roku na materiał szkółkarski MZUK wydaje ok. 180 tys. zł z budżetu miasta.

Eko lokator Toruń

Drzewa, które zostaną posadzone to m.in.: klon pospolity, kasztanowiec czerwony, grab pospolity, jarząb szwedzki, lipa drobnolistna, głóg dwuszyjkowy. Wśród krzewów mieszkańcy zobaczą m.in.: berberys, tawułę japońską, azalię wielkokwiatową, różaneczniki. W Gliwicach pojawią się również drzewa i krzewy iglaste, wśród nich m.in.: sosna, jodła, świerk, jałowiec i cyprysik.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj