1 / 4

Już za kilka miesięcy w Stargardzie Szczecińskim zakwitną nowe kwiaty i krzewy. Ich sadzenie rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu. Rośliny ozdobią m.in. rondo przy Placu Słonecznym.

Zarząd Usług Komunalnych (ZUK) wykorzystuje okres jesienny, który jest najlepszą porą na prowadzenie nasadzeń. W różnych częściach miasta wykonywane są prace ogrodnicze. Ich efekty będzie można poznać już na wiosnę przyszłego roku. Nowe ozdobne i wielobarwne rośliny na pewno podniosą estetykę Stargardu.

Na razie nasadzenia są prowadzone na rondzie przy Placu Słonecznym i wysepkach, które do niego przylegają. Po zakończeniu prac ZUK przystąpi do realizacji kolejnego projektu. Nowe krzewy i drzewa zostaną zasadzone na rondzie przy ul. Lotników. To jednak nie koniec działań podnoszących atrakcyjność i estetykę miasta. Cebulki roślin będą posadzone na placach: Wolności i Słonecznym oraz przy ul. Jana Chrzciciela. Krzewy zostaną uzupełnione przy drodze do Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. ZUK zamierza przeprowadzić też inwentaryzację zabytkowych drzew, które znajdują się w parkach: Jagiellońskim i Popiela.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj