Władze stolicy nieustannie udoskonalają swoją ekologiczną aplikację na smartfony. Pochwaliły się dołożeniem nowej funkcji, przydatnej szczególnie dla właścicieli domków jednorodzinnych: przypomnieniem o terminie odbioru odpadów.

Zdaniem autorów innowacji funkcja przydatna będzie także dla zarządców terenów, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Aplikacja dokładnie poinformuje o terminach odbioru poszczególnych frakcji.

Aplikacja i odpady

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy informuje, że użytkownik aplikacji może:

  • ustawić przypomnienie o odbiorze jednej, kliku lub wszystkich frakcji odpadów,
  • ustawić przypomnienie na wybraną godzinę,  dla jednego lub wielu adresów,
  • zaplanować przypomnienie z jedno, dwu lub trzy dniowym wyprzedzeniem lub na każdy z  trzech dni poprzedzających planowany odbiór,

– Przypominamy, że w zakładce harmonogram wywozu odpadów można zapoznać się także z zasadami segregacji śmieci, a w przypadku wątpliwości wyszukiwarka podpowie gdzie co wyrzucać – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Warszawy.

Pozostałe funkcję

W aplikacji, w zakładce Indeks Jakości Powietrza można także sprawdzić ogólny stan powietrza w Warszawie z monitorowanych punktów pomiarowych oraz związanych z tym, zaleceń dotyczących ochrony zdrowia.

Zakładka EkoPunkty zawiera dane adresowe i szczegóły funkcjonowania Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), Mobilnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK), w których mieszkaniec może pozostawić bezpłatnie odpady przeznaczone do unieszkodliwienia lub odzysku, jadłodzielni, w których można podzielić się lub poczęstować jedzeniem.

A także: adresy aptek, w których możesz oddać termometry rtęciowe oraz przeterminowane leki. Na mapie możesz także sprawdzić adresy stacjonarnych i mobilnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ( PSZOK I MPSZOK).

Posadź drzewo!

Jest także i coś o zieleni miejskiej. Poprzez zakładkę Posadź Drzewo można wskazać gdzie władze powinny zająć się posadzeniem drzewa. Można to zrobić w prosty sposób. Należy udać się w miejsce, w którym chce się zasadzić drzewo. Następnie kliknąć w ikonę „zgłoś”. Na mapie ukaże się informacja o możliwości i warunkach realizacji zgłoszenia. Wygenerowany zostanie także numer zgłoszenia, dzięki któremu można sprawdzić na jakim etapie znajduje się sprawa.

Aplikacja działa w oparciu o nawigację GPS, wymaga także stałej łączności z Internetem. Oprogramowanie zostało udostępnione na dwie platformy systemowe – iOS oraz Android.

Więcej o aplikacji: https://warszawa19115.pl/o-aplikacji-mobilnej

Czytaj więcej

Skomentuj