Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła przetarg nieograniczony na budowę dwóch dróg rowerowych w Oliwie i na Przymorzu.

Przedsięwzięcie realizowane jest jako część projektu „Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013". Zwycięzcą w przetargu została firma Skanska S.A. wyceniając budowę ścieżek na 2,29 mln zł.

Inwestycja obejmuje:
– budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Opata Jacka Rybińskiego i ul. Stary Rynek Oliwski (od ul. Grunwaldzkiej do ul. Opackiej) o długości 872,63 m i szerokości 2,0 m o nawierzchni z betonu asfaltowego koloru czerwonego;
– budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Kołobrzeskiej i ul. Dąbrowszczaków (na odcinku od Al. Rzeczypospolitej do ul. Czarny Dwór) o długości 1.417,46 m i szerokości 2,0 m o nawierzchni z mastyksu grysowego koloru czerwonego;

oraz

• roboty drogowe – rozbiórkowe, ziemne, nawierzchniowe, przestawienie wiat przystankowych i docelową organizację ruchu,
• przebudowę sieci oświetleniowej i zasilania wiat przystankowych,
• przebudowę sygnalizacji świetlnej,
• regulację wysokości urządzeń podziemnych,
• urządzenie zieleni – trawniki, przycięcie koron oraz wycinkę drzew, krzewy, itd.

Prace prowadzone będą przy zapewnieniu stałej przejezdności ulicy i mają zakończyć się w listopadzie. Pielęgnacja zieleni w okolicach inwestycji potrwa kolejne 11 miesięcy.

W tym roku planowana jest jeszcze realizacja drogi rowerowej wzdłuż ul. Nowe Ogrody i ul. Kartuskiej na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Powstańców Warszawskich w ramach programu GPKM III we współpracy ze spółką Gdańskie Inwestycje Komunalne Euro 2012. Docelowo ma być ona wydłużona aż do pętli tramwajowej Siedlce. Termin otwarcia ofert w przetargu na wykonawcę mija 24 czerwca.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj