Na płockich Podolszycach Południe, na terenie lasku brzozowego przy al. Jana Pawła II, powstał nowoczesny plac zabaw.

Zagospodarowanie tego terenu kosztowało ponad 3 mln zł. Muniserwis zajął się m.in. wycinką drzew i krzewów, położył infrastrukturę deszczową, wodociągową, elektryczną i kable potrzebne do zainstalowania monitoringu. Powstały alejki spacerowe, ustawiono ławki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Są też specjalne stoliki z planszą do gry w szachy.

Jednak głównym punktem lasku jest ogrodzony plac zabaw zaprojektowany przez firmę Grima Architektura i Krajobraz. Na jego wyposażenie Fundacja Orlen Dar Serca przekazała 920 tys. zł, a Orlen 56 tys. zł.

Plac podzielono na dwie części: dla dzieci młodszych i starszych. Ci pierwsi mają do swojej dyspozycji m.in. wielkie kolorowe kostki przypominające te używane do gier planszowych, karuzelę balansową, czyli urządzenie do trenowania równowagi oraz bujaczki (niektóre dwuosobowe), huśtawki i ważki. Zabawki rozstawione są w bezpiecznej odległości i posiadają wszelkie atesty. Dzieciom nie grożą też bolesne upadki, bo kolorowa nawierzchnia jest wykonana z miękkiego poliuretanu amortyzującego upadki.

Trochę starsi mają do dyspozycji prawdziwy „małpi gaj” o powierzchni ponad 1300 metrów kwadratowych. Tworzą go np. specjalne platformy, na które można dostać się dzięki uchwytom, linom i drabinkom. Są też bezpieczne zjeżdżalnie. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tzw. tyrolka, czyli zjazd po linie z platformy na specjalnym siodełku.

Plac zabaw wiosną i latem otwarty będzie w godz. 8-20, a jesienią i zimą w godz. 9-18.

źródło: plock.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj