24 czerwca został oficjalnie otwarty nowy deptak w Sopocie – fragment ul. Haffnera na skrzyżowaniu z ul. Boh. Monte Cassino.

Do dyspozycji mieszkańców i gości jest nowa przestrzeń spacerowa, z ciekawym założeniem zielni – dęby srebrzyste w ciekawych donicach, służących jednocześnie za ławki. Powstało także nowe oświetlenie uliczne oraz nowa nawierzchnia, taka jak na Boh. Monte Cassino.

To I etap przebudowy ul. Haffnera, długości 100m. Koszt jego wykonania wyniósł około 250 tys. złotych. Drugi etap, do ul. Kubacza zostanie wykonany po sezonie letnim, do końca roku.

Na połączeniu ulic Boh. Monte Cassino i Haffnera zostanie przygotowana instalacja pod przyszłą fontannę. Konkurs na jej kształt zostanie ogłoszony w jeszcze w tym roku. Prace realizuje ZDiZ Sopot w ramach prac remontowych.

– Stworzenie deptaka daje duże możliwości do rozwoju ogródków i punktów gastronomicznych w tym rejonie – mówi Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu. – Zamiast miejsca wiecznie zastawionego samochodami powstanie przyjazna przestrzeń dla mieszkańców i turystów. Ten fragment ulicy zyskuje także nową jakość poprzez nasadzenia szlachetnych drzew.

źródło: sopot.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj