24 czerwca został oficjalnie otwarty nowy deptak w Sopocie – fragment ul. Haffnera na skrzyżowaniu z ul. Boh. Monte Cassino.

Do dyspozycji mieszkańców i gości jest nowa przestrzeń spacerowa, z ciekawym założeniem zielni – dęby srebrzyste w ciekawych donicach, służących jednocześnie za ławki. Powstało także nowe oświetlenie uliczne oraz nowa nawierzchnia, taka jak na Boh. Monte Cassino.

To I etap przebudowy ul. Haffnera, długości 100m. Koszt jego wykonania wyniósł około 250 tys. złotych. Drugi etap, do ul. Kubacza zostanie wykonany po sezonie letnim, do końca roku.

Składowisko azbestu 300 x 250

Na połączeniu ulic Boh. Monte Cassino i Haffnera zostanie przygotowana instalacja pod przyszłą fontannę. Konkurs na jej kształt zostanie ogłoszony w jeszcze w tym roku. Prace realizuje ZDiZ Sopot w ramach prac remontowych.

– Stworzenie deptaka daje duże możliwości do rozwoju ogródków i punktów gastronomicznych w tym rejonie – mówi Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu. – Zamiast miejsca wiecznie zastawionego samochodami powstanie przyjazna przestrzeń dla mieszkańców i turystów. Ten fragment ulicy zyskuje także nową jakość poprzez nasadzenia szlachetnych drzew.

źródło: sopot.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj