1 / 7

W sobotę w Brooklyn Botanic Garden w Nowy Jorku oficjalnie otwarty został „Ogród odkrywców”. To nowe miejsce umożliwiające dzieciom, ich opiekunom oraz przyrodnikom wniknięcie do świata roślin i całych ekosystemów. A wszystko to poprzez praktyczne zabawy i naukowe “śledztwa”.

Naturalistyczny ogród powstał wedle koncepcji architektów krajobrazu z pracowni Michael Van Valkenburgh Associates (MVVA). Projekt uwzględnił stworzenie modeli siedlisk funkcjonujących na obszarze Greater New York. Zwiedzający mają więc możliwość obserwacji natury na lasach, łąkach i bagnach, które poprzecinano meandrującymi ciągami dróg. Co więcej – powstały tu również ogród „Cztery pory roku” oraz teren do uprawiania ogrodu.

Nowy „Ogród odkrywców” będzie otwarty przez cały rok, a za wstęp do niego nie będzie pobierana żadna opłata. Oferuje wiele atrakcji, wśród których już dziś można wymienić: rodzinne weekendy, dziecięce stacje odkrywcze, pierwsze odkrycia najmłodszych oraz szkolne i grupowe zwiedzanie.

Otwarciu towarzyszyło wydarzenie „Frolic” – festiwal dla całych rodzin. W programie znalazła się muzyka na żywo, warsztaty rzemieślnicze, rodzinne spacery po ogrodzie oraz parady z udziałem szczudlarzy i lalkarzy. Podczas otwarcia promowano również najnowszą wystawę towarzyszącą „Ogrodowi odkrywców”. Mowa o ekspozycji „The Art of Discovery”, trwającej od 2 czerwca do 30 sierpnia, podczas której goście będą mogli zapoznać się z grafikami pochodzącymi z książek dedykowanym dzieciom i jednocześnie poświęconych eksplorowaniu natury.

Czytaj więcej

Skomentuj