Na terenie przy ul. Przygodnej zagospodarowano miejsce do wypoczynku i rekreacji. Park powstał na terenie dawnej szkółki miejskiej drzew i krzewów ozdobnych na powierzchni 2,2 ha.

Prace trwały od listopada ubiegłego roku do maja. Na terenie parku powstały place zabaw dla starszych i młodszych dzieci, wyposażone w ślizgawki, drewniane wieże, piaskownice i huśtawki. W parku jest również siłownia, w której są urządzenia do ćwiczeń dla juniorów i seniorów. Na terenie przy ul. Przygodnej znalazły się także urządzenia małej architektury: stojaki na rowery, ławki, kosze i stoły. W parku posadzono ponad 40 drzew i ok. 240 krzewów. Miejsce jest oświetlone i monitorowane.

Zadanie wykonała firma J. Rosiek & D. Sobczyński s.c. Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych. Koszt inwestycji to ok. 1,6 mln zł.

Park przy ul. Przygodnej to pierwszy etap zagospodarowania terenów w tym rejonie miasta. W planach jest także wykonanie na rzeczkach Bukowej i Wierzbaku kładek, pomostów oraz szlaku spacerowo-rowerowego, który połączy nowy park z ul. Taczaka oraz Jeziorkiem Słonecznym. W kolejnych latach, w miarę możliwości finansowych, miasto chce zagospodarować teren między ul. Taczaka i ul. Kutrzeby. Na tym obszarze ma powstać Międzyosiedlowy Park Rekreacyjny.

W ramach inwestycji powstanie tam m.in.: kompleks rekreacyjno-sportowy o powierzchni ok. 3 ha. Znajdą się tam boiska do gry w piłkę nożną, siatkową, koszową, plac zabaw, plac przeznaczony do imprez plenerowych, psi wybieg, stół do ping-ponga, stolik do gry w szachy i wiaty wypoczynkowe. Zadanie zostało zgłoszone do dofinansowania w ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopolskiego do Urzędu Marszałkowskiego.

źródło: UM w Szczecinie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj