W północno-zachodniej dzielnicy chińskiego miasta Zhengzhou w prowincji Henan powstanie nowatorska, efektowna galeria handlowa, nazwana Hanhai Dongfeng Town, zaprojektowana przez amphibianArc.

Projekt stanowi radykalną reinterpretacje tradycyjnego wizerunku galerii handlowej i ma wystarczający potencjał, by wyznaczać nowe standardy w projektowaniu obiektów o charakterze konsumpcyjnym. Budynek będzie miał dziewięć poziomów, na których, oprócz obiektów handlowych, znajdą się hotel, przestrzenie rozrywkowe dla rodzin, restauracje, efektowne fontanny i mnóstwo zieleni. Dodatkowo nad dachem galerii pojawi się charakterystyczny, LED-owy „baldachim”, na którym wyświetlane będą tematyczne obrazy. Architekci czerpali inspirację z tradycyjnego chińskiego rogu obfitości, czyli symboliki związanej z pomyślnością i szczęściem.

Cała budowla ma mieć charakter nie tylko komercyjny, ale będzie także stanowić swego rodzaju platformę działalności społecznej i wymiany kulturowej, łączącej elementy tradycji z futurystyczną formułą. Zhengzhou to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast w Chinach, więc w projekcie znalazły się elementy mające zwiększyć wiedzę ekologiczną społeczeństwa na temat ochrony środowiska – w budynku znajdzie się kilka pionowych, zielonych ścian, liczne tarasy pełne zieleni oraz ogrody na dachu. Na piątej kondygnacji zlokalizowane zostaną gigantyczne akwarium, fontanna i kanał wodny, po którym można będzie pływać gondolami.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj