Ponad 4 mln zł będzie kosztowała realizacja projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenach turystycznych Gminy Jedwabno w zlewni jeziora Brajnickiego”.

Inwestycja, która rozpoczęła się w maju tego roku, będzie jedną z największych zadań realizowanych na terenie gminy. Samorządowcy na ten cel pozyskali ponad 2, 5 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Gmina Jedwabno jest jedną z dziewięciu gmin, które złożyły wnioski w tegorocznym konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowę dofinansowania podpisano 8 września w siedzibie funduszu.

– Bez tej pomocy gmina nie byłaby w stanie udźwignąć tak wielkiego ciężaru finansowego – przyznaje Krzysztof Otulakowski, wójt gminy Jedwabno. – Cieszymy się, że udało nam się pozyskać te pieniądze. Po kilku miesiącach, wytężonej pracy sztabu ludzi, podpisujemy wreszcie umowę. Inwestycja jest bardzo ważna dla naszej gminy. Jeziora Brajnickie i Świętajno są bowiem chętnie odwiedzane przez turystów i stanowią perły powiatu szczycieńskiego. Po realizacji inwestycji będziemy mogli znacznie skuteczniej chronić środowisko naturalne – dodaje.

Dzięki wsparciu z Unii zostaną powstaną cztery przepompownie, a także wybudowane zostanie ponad 7,5 km sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Koniec inwestycji zaplanowano na połowę 2013 roku.

źródło: wfosigw.olsztyn.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj