Na poprawę efektywności energetycznej w zabytkowych budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych zostanie ponad 549 mln zł - poinformował we wtorek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Największymi beneficjentami będą woj. mazowieckie i dolnośląskie.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki Energa zgodziło się w poniedziałek na dochodzenie od byłych członków zarządu, rady nadzorczej i firm ubezpieczeniowych roszczeń za straty przy budowie bloku Ostrołęka C.
Kontrakt różnicowy, czyli publiczne wsparcie dla elektrowni jądrowej, musi zapewniać jej współistnienie ze źródłami odnawialnymi przy zachowaniu konkurencyjnej ceny atomu - przekonują przedstawiciele rządu. Szczegóły tych rozwiązań będą negocjowane z Komisją Europejską.
Niekompletny raport środowiskowy, w którym brakuje m.in. przewidzianych przez inwestora alternatywnych wariantów przedsięwzięcia, stał się podstawą do odmowy wydania decyzji środowiskowej Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska dla projektu budowy tamy na Wiśle w Siarzewie.
O powstrzymanie się od używania wyrobów pirotechnicznych jako wyrazu świętowania nadejścia Nowego Roku - apeluje Państwowa Rada Ochrony Przyrody. "Świętujmy radośnie, ale pozwólmy przyrodzie trwać w spokoju" - napisali członkowie PROP w piśmie przekazanym PAP.