Jak zmieni się prawo ochrony środowiska w 2017 r.?

Jak zmieni się prawo ochrony środowiska w 2017 r.?
pit
18.01.2017, o godz. 0:05
czas czytania: około 2 minut
0

Nowe Prawo wodne, nowelizacje dotyczące gospodarowania odpadami, udostępniania informacji o środowisku i jego ochronie oraz praktyczne zastosowanie ustawy o efektywności energetycznej – to główne tematy rozpoczynającej się w środę w Warszawie jedenastej konferencji "Nowe prawo ochrony środowiska".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Szczególnie dużo nowych przepisów dotyczących ochrony środowiska zaczęło obowiązywać na początku 2017 roku.

Nowelizacje innych aktów prawnych są właśnie na etapie ustalania ostatnich szczegółowych zapisów. Nic zatem dziwnego, że dwudniowa konferencja zdominowana będzie wystąpieniami przedstawicieli wiodących w branży kancelarii prawnych.

Tutaj można się zapoznać z programem konferencji

Na pierwszy ogień pójdą nowe przepisy Prawa wodnego. Wszystko wskazywało na to,  że zaczną one obowiązywać od początku roku. Stało się jednak inaczej. Nadal trwają prace nad kształtem tego dokumentu. Generalne rozwiązania są już jednak znane. Jakie będą regulacje w zakresie gospodarowania wodami opadowymi? Jak naliczane będą opłaty i stawki za korzystanie z wód w przedsiębiorstwach w świetle nowego prawa? Jakie będą obowiązywały procedury przy uzyskiwaniu zgody wodnoprawnej? Odpowiedzi na te pytania zapewne padną w trakcie pierwszej sesji konferencji, która w tym roku odbywa się na terenie Airport Hotel Okęcie.

Druga sesja poświęcona będzie zamówieniom in-house w branży gospodarki odpadami oraz nowym przepisom dotyczącym selektywnej zbiórki odpadów. Środowe obrady zakończą indywidualne konsultacje, podczas których wykładowcy udzielać będą fachowych porad dotyczących kwestii interesujących uczestników.

Obrady w czwartek rozpocznie sesja poświęcona zmianom przepisów, które zaczęły obowiązywać od 1 stycznia. Dotyczą one między innymi ocen oddziaływania na środowisko oraz wycince drzew w świetle znowelizowanego prawa. Mowa będzie również o sankcjach za naruszanie warunków decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

W sesji popołudniowej, kończącej konferencję zorganizowaną przez firmę Abrys, dyskusja koncentrować się będzie na praktycznym stosowaniu ustawy o efektywności energetycznej. Uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami optymalizacji inwestycji efektywnościowych, tworzenia audytu oraz planami zmian w systemie efektywności energetycznej w świetle tzw. pakietu zimowego.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024