Od segregacji po recykling

Od segregacji po recykling
Katarzyna Błachowicz
26.01.2016, o godz. 12:29
czas czytania: około 2 minut
1

Brak rozporządzenia odnośnie standardów selektywnej zbiórki odpadów, wysokie jej koszty, niespójność systemu gospodarowania odpadami przy rosnących poziomach recyklingu - to tylko niektóre z zagadnień, nad którymi pochylą się uczestnicy konferencji „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów” w Warszawie. Siódmą już edycję tego wydarzenia organizuje firma Abrys.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Konferencja „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów” odbywa się na terenie Airport Hotel Okęcie w dniach 26-27 stycznia.

Nad wyzwaniami polskiego systemu selektywnego zbierania odpadów komunalnych skupią się eksperci podczas pierwszej sesji. Wśród poruszanych zagadnień prelegenci podsumują system gospodarki odpadami komunalnymi, w tym opakowaniowymi w 2014 r. , a także wskażą przełożenie systemu na rzeczywistość w regulaminach utrzymania czystości i porządku w gminie.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi formami dofinansowania swoich działań, a jest o co walczyć, gdyż w zakresie projektów dotyczących recyklingu, selektywnego zbierania, zapobiegania powstawaniu odpadów pula wynosi aż 457 063 706 euro.

Sesję zakończy panel dyskusyjny nt. „Selektywna zbiórka odpadów – tak, ale jak?” prowadzony przez Katarzynę Błachowicz, redaktor naczelną kwartalnika „Recykling”. Zaproszenie goście (Małgorzata Szymborska z Ministerstwa Środowiska; Adam Musiała z Urzędu Miasta Bydgoszcz; Krzysztof Kawczyński z Krajowej Izby Gospodarczej oraz Paweł Głuszyński z, Zero Waste Europe) zastanowią się nad efektywnością metod selektywnej zbiórki w kontekście obowiązku osiągnięcia do 2020 r. przez gminy poziomu 50%. Poruszą problem kosztów selektywnej zbiórki, a także zastanowią się jak spełnić oczekiwania środowiskowe Unii Europejskiej w kontekście ogłoszonego przez Komisję Europejską pakietu gospodarki o obiegu zamkniętym.

W dalszej części konferencji omówione zostaną wybrane frakcje jak bioodpady, popioły oraz odpady niebezpieczne w strumieniu odpadów komunalnych.

Na koniec pierwszego dnia obrad będzie można poznać wzorcowo prowadzoną edukację ekologiczną, dzięki której możliwa jest coraz większa zbiórka surowców i uzyskiwanie coraz wyższych poziomów recyklingu.

Podczas drugiego dnia konferencji nie zabraknie przykładów wzorcowych PSZOK-ów, a dopełnieniem poruszanej tematyki będzie panel dyskusyjny omawiający odpady problemowe i jak sobie z nimi radzić w strumieniu odpadów komunalnych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Będą standardy selektywnej zbiórki [WIDEO] - Portal Komunalny

Komentarz #681 dodany 2016-01-27 14:10:41

[…] Czytaj także >>> Od segregacji po recykling […]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024