Reklama

AD1A KUBOTA 04.03-04.04.24

Odcieki z osadów ściekowych źródłem fosforu – innowacyjne technologie wkraczają do Polski [WIDEO]

Odcieki z osadów ściekowych źródłem fosforu – innowacyjne technologie wkraczają do Polski [WIDEO]
Martyna Matuszczak
10.11.2015, o godz. 10:05
czas czytania: około 1 minuty
0

Wraz ze zmniejszeniem się światowych zasobów fosforu, jego odzysk z osadów ściekowych zaczyna nabierać szczególnego znaczenia – mówi prof. Marek Gromiec, pierwszy Polak wyróżniony przez Uniwersytet Teksasu prestiżowym tytułem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA 04.03-04.04.24

Profesor Marek Gromiec, absolwent Politechniki Warszawskiej, członek Komitetu Gospodarki Wodnej PAN i przewodniczący Polskiego Komitetu Gospodarki Wodnej NOT, został przyjęty w poczet członków Akademii Wybitnych Absolwentów Architektury, Budownictwa, i Inżynierii Środowiska. Uroczystość wręczenia tytułu nadanego przez Uniwersytetu Teksasu, jedną z czołowych uczelni amerykańskich, odbyła się 16 października br. w Centrum im. Etter-Harbin w Austin – stolicy Teksasu (USA).

Z wywiadu udzielonego dla serwisu portalkomunalny.pl dowiadujemy się m.in. o tym, że łatwiej jest odzyskać fosfor z odcieków niż z popiołów powstających po spaleniu osadów, o pochodzącej z Ameryki Północnej technologii produkcji nawozów Pearl oraz o drodze jej rozwoju w Polsce. Pierwsza instalacja pilotowa tej metody w kraju została zbudowana w Grupowej Oczyszczalni ścieków “Dębogórze” w Gdyni a następnie przeniesiona do Poznania, gdzie prowadzone są obecnie badania nad jej efektywnością.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024