Jedenaście warszawskich dzielnic zostało objętych opryskami przeciw komarom. Walka z uciążliwymi owadami rozpoczęła się od dzielnicy Wawer.

Opryskami objęte są obszary wyznaczone przez poszczególne urzędy dzielnic. Są to tereny podmokłe, z rowami, rzeczkami i kanałkami, położone blisko osiedli mieszkaniowych i zabudowań, a także parki. Z oprysków wyłączone są lasy, łąki i nadwiślańskie obszary chronione.

Preparat rozpylany będzie przy użyciu rozpylaczy i zamgławiaczy w dzielnicach: Wawer, Wesoła, Wilanów, Ursynów, Śródmieście, Rembertów, Praga Południe i Północ, Bielany, Bemowo i Białołęka.

Preparat używany do oprysków jest dopuszczony do specjalistycznego stosowania przez Ministerstwo Zdrowia. Jednak Zarząd Oczyszczania Miasta apeluje  do mieszkańców o unikanie przebywania na terenach objętych odkomarzaniem w trakcie realizacji prac. Na czas oprysków warto zmienić trasę spaceru czy miejsce wyprowadzania psów. Warto zachować ostrożność i nie wchodzić na tereny, gdzie rozpylana jest mgła ze środkiem owadobójczym. Preparat zwalcza nie tylko komary, ale także muchy i prusaki.

Prace potrwają kilkanaście dni i ze względu na skuteczność stosowanego środka, prowadzone będą tylko w bezdeszczowe dni.

Opryskami objętych zostanie ok. 1800 ha terenów. Koszt prac wyniesie 180 tys. zł, na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta realizuje je firma Dertex DDD.

źródło: zom.waw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj