Był ekspertem w dziedzinie gospodarki odpadami i rekultywacji. Ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Inżynierii Środowiska. Doktorat obronił na Politechnice Warszawskiej, także na Wydziale Ochrony Środowiska.
Teoretyk i praktyk
Określał siebie mianem „diagnosta problemów środowiskowych”. – Do rozwiązywania problemów syntetyzuję wiedzę z różnych dziedzin – zapewniał. Był nie tylko świetnym naukowcem – teoretykiem, ale i praktykiem.
Doradzał firmom prowadzącym gospodarkę odpadami w zakresie doboru technologii i metod przetwarzania odpadów, a także sposobów prowadzenia składowisk odpadów od momentu ich założenia, po pełną rekultywację.
Z „Przeglądem Komunalnym”
Był wieloletnim współpracownikiem „Przeglądu Komunalnego”. Na łamach naszego miesięcznika dzielił się z czytelnikami wiedzą fachową – teoretyczną i praktyczną. Ostatni jego artykuł skierowaliśmy do druku 5 lipca tego roku. Dotyczył ważnego, a często niedocenianego dokumentu: instrukcji obsługi składowiska.
Wcześniej na naszych łamach poruszał także tematykę właściwego przetwarzania odpadów szklanych i bio – ze szczególnym uwzględnieniem produkcji kompostu. Przygotował też szereg publikacji dotyczących prawidłowego zarządzania składowiskiem. Wielokrotnie był także wykładowcą na konferencjach organizowanych przez „Abrys”.
Cześć Jego pamięci
Komentarze (0)