Kończy się drugi etap modernizacji Ogródków Jordanowskich w Ostrowie Wielkopolskim. To kolejny plac dla najmłodszych w centrum miasta.

Z terenu placu zabaw zniknęły wszystkie metalowe zabawki, w ich miejsce pojawią się kolorowe, bezpieczne, drewniane konstrukcje. Pieniądze na dalszy ciąg modernizacji Ogródków Jordanowskich pochodzą z budżetu miasta.

Na przeprowadzenie prac Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił przetarg. Objął on m.in. demontaż wszystkich elementów zabawowych o konstrukcji metalowej. W mgnieniu oka znikają metalowe huśtawki wraz z betonową podmurówką, a także metalowe barierki zamontowane wokół huśtawek. Usunięta będzie również betonowa obudowa z dwóch istniejących piaskownic. Nieczynny betonowy basen będzie zaadaptowany na piaskownicę. Na środku pojawi się domek do zabawy dla małych dzieci.

Na terenie Ogródków Jordanowskich postawione będą toalety, dostosowane także dla osób niepełnosprawnych z możliwością podłączenia jej do kanalizacji sanitarnej. Pierwszy etap modernizacji placu zabaw zrealizowany został w 2008 roku. Ogródki czynne są codziennie do późnego wieczora.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj