Kończy się drugi etap modernizacji Ogródków Jordanowskich w Ostrowie Wielkopolskim. To kolejny plac dla najmłodszych w centrum miasta.

Z terenu placu zabaw zniknęły wszystkie metalowe zabawki, w ich miejsce pojawią się kolorowe, bezpieczne, drewniane konstrukcje. Pieniądze na dalszy ciąg modernizacji Ogródków Jordanowskich pochodzą z budżetu miasta.

Na przeprowadzenie prac Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił przetarg. Objął on m.in. demontaż wszystkich elementów zabawowych o konstrukcji metalowej. W mgnieniu oka znikają metalowe huśtawki wraz z betonową podmurówką, a także metalowe barierki zamontowane wokół huśtawek. Usunięta będzie również betonowa obudowa z dwóch istniejących piaskownic. Nieczynny betonowy basen będzie zaadaptowany na piaskownicę. Na środku pojawi się domek do zabawy dla małych dzieci.

CCJ 300 x 250

Na terenie Ogródków Jordanowskich postawione będą toalety, dostosowane także dla osób niepełnosprawnych z możliwością podłączenia jej do kanalizacji sanitarnej. Pierwszy etap modernizacji placu zabaw zrealizowany został w 2008 roku. Ogródki czynne są codziennie do późnego wieczora.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj