– Ogromnie cieszę się, że olsztynianie kolejny raz wykazali się inwencją – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi przygotowanymi i wybranymi do głosowania propozycjami oraz oddania głosu na te, w Państwa ocenie, najciekawsze.
96 projektów spełniło formalne wymagania
Spośród około 140 propozycji, jakie w tym roku zostały zgłoszone przez inicjatorów, ostatecznie na listę trafiło 96 pozycji. To projekty, które spełniły formalne wymagania. Zespół Opiniujący sprawdzał m.in. koszt, lokalizację czy zgodność projektu z dokumentami planistycznymi Olsztyna.
Po tej ocenie do głosowania, zostało wskazanych 96 projektów – 21 miejskich i 75 osiedlowych. Wśród nich są zarówno propozycje miękkie, np. zajęcia sportowe, wydarzenia kulturalne, jak i twarde, czyli zadania inwestycyjne.
– Zachęcamy do głosowania internetowego poprzez stronę Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. – Inną możliwością jest tradycyjne głosowanie na kartach. Wskazujemy po trzy projekty miejskie oraz osiedlowe.
Projekty umieszczone przez głosujących na pierwszym miejscu dostaną trzy punkty, te z drugiego – po dwa, natomiast z trzeciego – po jednym. W głosowaniu zwyciężą te z najwyższą liczbą punktów.
Głosowanie elektronicznie rozpoczęło się o godzinie 00:01 20 września i zakończy się o 23:59 10 października. Na mapie Olsztyna sukcesywnie będą pojawiać się urny na papierowe karty do głosowania.
Zwycięskie projekty poznamy 25 października.
Komentarze (0)