Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Opakowania ze zmianami

Opakowania ze zmianami
13.05.2013, o godz. 10:17
czas czytania: około 1 minuty
0

Sejm przyjął nowelizację ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Celem proponowanej ustawy jest uszczelnienie systemu gospodarowania odpadami opakowaniowymi tak, aby do końca 2014 r. Polska miała szansę osiągnąć wymagane unijnymi przepisami poziomy odzysku i recyklingu tych odpadów.

Ustawa określa nowe zadania marszałków województw, którzy będą prowadzić udostępniane w urzędach marszałkowskich i w Internecie rejestry przedsiębiorców: wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach, prowadzących recykling lub inną formę odzysku opakowań, eksportujących odpady opakowaniowe i dokonujących wewnątrzwspólnotowej dostawy tych odpadów. Marszałkowie województw będą także przeprowadzać coroczne kontrole przedsiębiorców.

Zgodnie z nowymi przepisami w zakresie utworzenia i utrzymania systemu zbierania, transportu, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów opakowaniowych porozumienie z marszałkiem województwa będzie zawierała organizacja samorządu gospodarczego. Ustawa reguluje też działanie organizacji odzysku opakowań.

Projekt wpłynął do Sejmu 11 października 2012 r. Pierwsze czytanie odbyło się 7 listopada 2012 r. na posiedzeniu Sejmu. Drugie czytanie Izba przeprowadziła 8 maja br. Ustawa zostanie przekazana teraz Senatowi.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026