Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Ostrołęka: stacja segregacji odpadów

Ostrołęka: stacja segregacji odpadów
14.02.2013, o godz. 13:49
czas czytania: około 1 minuty
0

Nowoczesna stacja segregacji odpadów powstanie obok obecnego składowiska śmieci przy ulicy Turskiego w Ostrołęce. Będzie ona przyjmowała odpady komunalne, materiałowe, wielkogabarytowe, zielone oraz niebezpieczne.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt wart niemal 44,5 mln zł otrzyma ponad 25,5 mln zł unijnego dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisali 12 lutego br.członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.
 
Z nowej stacji segregacji odpadów skorzystają miasto Ostrołęka oraz okoliczne gminy. Wydajność stacji wynosić będzie 35 300 Mg/a na jedna zmianę. Przyjmowane będą zarówno odpady komunalne zmieszane, jak i zbierane selektywnie (materiałowe, wielkogabarytowe i odpady zielone zbierane selektywnie oraz niebezpieczne). Stacja zapewni również  ewidencję i klasyfikację odpadów dowożonych, mechaniczną i ręczną segregacja odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów materiałowych zbieranych selektywnie (w tym odpadów opakowaniowych), prasowanie i belowanie surowców wtórnych, tlenową stabilizacją biofrakcji odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych, klasyfikacją, demontaż i segregacją odpadów wielkogabarytowych, tymczasowe magazynowanie odpadów elektrycznych i elektronicznych, a także odpadów niebezpiecznych.
 
Inwestycja obejmie m.in. budowę hal technologicznych sortowni i kompostowni, boksów magazynowych surowców wtórnych i punktu demontażu, wagi samochodowej z budynkiem administracyjnym, a także zbiornika odcieków. Na terenie segregacji znajdą się również place dojrzewania kompostu oraz przetwarzania odpadów zielonych, garaże dla kompaktora i na sprzęt technologiczny oraz magazyn małych ilości odpadów niebezpiecznych. Wykonane zostaną też parking dla samochodów osobowych, drogi wewnętrzne, place technologiczne oraz chodniki. Obiekt zostanie ogrodzony.

źródło: mazovia.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026