Kolorowe, nowoczesne i z największą piaskownicą w mieście – tak prezentują się Ogródki Jordanowskie w Ostrowie Wielkopolskim. Z terenu placu zabaw zniknęły metalowe zabawki, w ich miejsce pojawiły się kolorowe, bezpieczne, drewniane konstrukcje.

Zagospodarowany został betonowy, nieczynny basen. Zaadaptowany jest na ogromną piaskownicę. Na środku piaskownicy pojawił się domek do zabawy dla małych dzieci.

Na terenie placu zabaw zamontowano kilka kolorowych zestawów zabawowych przeznaczonych do różnych grup wiekowych. To m.in. okręt dla dzieci od 3 do 6 lat, dwa wielofunkcyjne zestawy zabawowe dla dzieci od 7 do 12 lat, wielofunkcyjny zestaw sprawnościowy. Są huśtawki dla młodszych dzieci – ze specjalistycznym siedziskiem i zapięciami, karuzela oraz ścianki wspinaczkowe.

Usunięta została również betonowa obudowa z dwóch istniejących piaskownic. Pierwszy etap modernizacji placu zabaw zrealizowany został w 2008 roku, drugi w 2009, piaskownicę zagospodarowano wiosną 2010 roku. Ogródki czynne są codziennie do późnego wieczora.  

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj