Rozpoczął się montaż zabawek na odtwarzanym placu zabaw na Placu 23 Stycznia w Ostrowie Wielkopolskim. To czwarty i ostatni etap modernizacji tego miejsca.

Na Placu 23 Stycznia staną kolorowe, bezpieczne, certyfikowane zabawki. To m.in. huśtawka pojedyncza typu „Bocianie gniazdo”, huśtawka wahadłowa podwójna dla dzieci od 3 do 6 lat z siedziskiem koszykowym, karuzela z siedziskami podwójnymi z platformą z płyty antypoślizgowej, zestaw sprawnościowy składający się z przeplotni pionowych i poziomych z rurek i lin, a także liny do wspinania. Nie zabraknie drabinek, drążków do podciągania się i ścianki alpinistycznej.

Na Placu 23 Stycznia stanie także zestaw integracyjny – na niego będzie można wjechać wózkiem inwalidzkim. Będzie zamontowany też  zestaw zabawowy obejmujący: wieże, mostki, zjeżdżalnię ze stali nierdzewnej, mostki, drabinki, schody, przeplotnie, most linowy, kółka gimnastyczne. Nie zabraknie tzw. kiwaków – będą miały kształt koguta, samochodu, samolotu oraz helikoptera.

Środki na rewitalizację Placu 23 Stycznia pochodzą z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W pierwszym etapie w 2007 roku wydano 270 tysięcy złotych brutto, w 2008 167 tysięcy, w 2009 – blisko 354 tysiące złotych. Do tej pory na placu pojawiły się cztery drewniane kioski, ławki i stoliki, nadzono drzewa i zieleń, pojawiło się nowe oświetlenie, ogrodzenie oraz nowa nawierzchnia brukowa.

Łącznie na zagospodarowanie Placu 23 Stycznia  wydatkowano dotąd 790 tys. złotych. 

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj