Rozpoczęły się prace wykonywane w ramach kontynuacji rewitalizacji ostrowieckiego Śródmieścia.

Ekipy MPRD przystąpiły do prac mających na celu rozbudowę ulicy Starokunowskiej oraz przebudowę ulic Sienkiewicza, Górzystej i Młyńskiej. Do wykonania są także schody łączące ulice Górzystą i Starokunowską. Trwają już roboty geodezyjne i rozbiórkowe. Termin wykonania tych zadań wchodzących w skład programu „Uzupełnienie funkcji kulturalno-rekreacyjnych w ramach rewitalizacji obszaru Śródmieścia Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego” minie 29 października. W połowie kwietnia za drugim podejściem rozstrzygnięto przetarg na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Uzupełnienie funkcji kulturalno – rekreacyjnych w ramach rewitalizacji obszaru Śródmieścia Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – renowacja zbiorników”. Pierwszy przetarg unieważniono ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, jaką zamawiający mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W lutym prezydent miasta Jarosław Wilczyński wyraził zgodę na ogłoszenie kolejnego przetargu, co odbyło się w marcu, a 15 kwietnia wybrano wykonawcę. Będzie nim starachowicka firma PPHU „DROG-MEL” czyli ta sama, która wykonywała prace na Gutwinie.

– Zadanie ma polegać na renowacji obu zbiorników w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego. Zarówno większy jak i mniejszy zbiornik zostaną odmulone. Ten drugi zostanie również uszczelniony. Na części dużego zbiornika wybudowane zostanie molo jako pomost widokowy o długości około 50 metrów – poinformował prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński. Koszt renowacji zbiorników wyniesie 1 milion 582 tysięcy złotych. Termin wykonania zadania minie 15 listopada 2010 r.

Najbardziej złożonym przedsięwzięciem jest zagospodarowanie Parku Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego. – Został już ogłoszony przetarg, który powinien być rozstrzygnięty 30 kwietnia. Wybierzemy wykonawcę, który między innymi wybuduje muszlę koncertową z widownią na około tysiąc osób i tarasem widokowym wychodzącym na zbiorniki w parku. Jego zadaniem będzie także dokonanie kompleksowego zagospodarowania Parku Miejskiego oraz budowa boiska wielofunkcyjnego – mówi Wilczyński.

źródło: um.ostrowiec.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj