Wykonawca prac prowadzonych ramach rewitalizacji Rynku w 2006 roku, rozpoczął w ramach umowy pogwarancyjnej naprawę fontanny. W wyniku remontu część ostrowieckiego Rynku będzie zamknięta dla przechodniów przez najbliższe dwa miesiące.

– Po wielu miesiącach negocjacji uzgodniono, że prace odbędą się w ramach gwarancji, na koszt wykonawcy. Uszkodzenie technologiczne i błąd wykonawczy doprowadził do tego, że firma musi dokonać naprawy na własny koszt. Firma TRAKT wymieni przewody zasilające górną część fontanny, czyli kaskady, które po zimie wykazały nieszczelność – poinformował wiceprezydent miasta Jarosław Górczyński. – Przyczynił się do tego również błąd w przygotowanym projekcie. Nieszczelności spowodowane uszkodzeniem rur przyczyniły się do tego, że woda przelewała się do kanalizacji deszczowej i nie było odpowiedniego ciśnienia ani właściwego efektu wizualnego przy kaskadach.

Problemy z fontanną trwają od 2009 roku. Okazało się wtedy, że woda przecieka do maszynowni i kanalizacji deszczowej. W ramach rozpoczętych prac naprawczych część instalacji zostanie wymieniona, dlatego konieczne będzie zdjęcie części płyty Rynku i przekopy na trawnikach. Prace mają trwać około dwa miesiące.

źródło: um.ostrowiec.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj