W Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim równocześnie odbywa się kilka inwestycji.

Ta prowadzona w ramach rewitalizacji Śródmieścia i dofinansowana ze środków Unii Europejskiej (Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013) jest podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich to kompleksowe zagospodarowanie parku, drugi dotyczy budowy boiska wielofunkcyjnego, zaś kolejny to budowa amfiteatru.

– Plac budowy przekazaliśmy 30 maja i od tego czasu utrzymuje się bardzo dobre tempo prac prowadzonych przez firmę „ANNA –BUD” z podkieleckiej Bilczy, która jak się okazuje ma duże szczęście do wygrywania przetargów w Ostrowcu Świętokrzyskim, bo równocześnie z powodzeniem prowadzi adaptację budynku MOMP. Każda z prowadzonych obecnie w parku inwestycji będzie oddana w innym terminie. Najwcześniej, bo przed 13 września, będzie gotowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, do 31 maja 2011 r. ma być wybudowany amfiteatr, a kompleksowe zagospodarowanie parku będzie ukończone przed 31 sierpnia przyszłego roku. Do tego czasu m.in. wszystkie alejki w parku uzyskają nowe nawierzchnie, a przy Pomniku Krzyża Grunwaldu powstanie nowa fontanna – zapewnia prezydent miasta Jarosław Wilczyński.

Niezależnie od tych działań, ale również w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Uzupełnienie funkcji kulturalno – rekreacyjnych w ramach rewitalizacji obszaru Śródmieścia Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego” w Parku Miejskim przebiega renowacja usytuowanych tam zbiorników. Wykonawcą jest starachowicka firma PPHU „DROG-MEL”.

– Zarówno większy jak i mniejszy zbiornik zostaną pogłębione, oczyszczone z mułu i uszczelnione. Na części dużego zbiornika będzie wybudowane molo stanowiące pomost widokowy o długości około 50 metrów – poinformował wiceprezydent Jarosław Górczyński. Koszt renowacji zbiorników wyniesie 1 milion 582 tysięcy złotych. Termin wykonania tego zadania minie 15 listopada 2010 r.

źródło: um.ostrowiec.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj