Dziś w Domu Harcerza (ul. Za Murami 2) w Gdańsku, o godz. 18 odbędą drugie zajęcia Otwartego Uniwersytetu Ekologicznego. Tematem spotkania będzie „Rewolwer klimatu”.

Sławomir Swerpel z Uniwersytetu Gdańskiego opowie, co to jest klimat, jak się zmienia i jak na niego wpływamy. Uczestnicy obejrzą też odcinek pt. „Wielki exodus" z serii dokumentalnej Sławomira Swerpla. Opowiada on o zmianach, które zachodzą w środowisku naturalnym za sprawą zmian klimatycznych i nie tylko.

Otwarty Uniwersytet Ekologiczny to cykl seminariów, o tematyce ekologicznej z uwzględnieniem tematów bliskich Zakładowi Utylizacyjnemu w Gdańsku Szadółkach, czyli segregacja odpadów oraz system dualny. Uniwersytet otwarty jest nie tylko na wiek słuchaczy, ale i tematy, które oni sami będą mogli sugerować.

Spotkania w ramach Uniwersytetu dzielą się na dwie części: pierwsza – z udziałem eksperta, druga dotyczyć będzie natomiast działań Czystego Miasta Gdańska, czyli m.in. aktualnie prowadzonych inwestycji, promowania ekologicznych zachowań.

Tematy, które będą poruszane w ramach OUE:
• ochrona plaż i brzegów morskich,
• zaklęte w bursztynie, czyli inkluzje, życie owadów i roślin przed milionami lat,
• wędrówki ptaków – tajemnice i zagrożenia cywilizacyjne – w nawiązaniu do sokolników na składowisku,
• ekologiczna żywności – dlaczego, dla kogo i po co?

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj