11 filmów z 9 krajów będzie konkurować o nagrodę Panasonic Green Award podczas rozpoczynającego się w Warszawie 6 maja br. międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc Review. Nagroda w wysokości 3000 euro przyznana zostanie za najlepszy film poświęcony tematyce ekologicznej.

Odbywający się od 7 lat w Warszawie Planete Doc Review to jeden z trzech największych w Europie festiwali filmów dokumentalnych. Każdego roku tysiącom miłośników dobrego kina prezentowane są dziesiątki najwybitniejszych filmów dokumentalnych z całego świata dotykających istotnych kwestii związanych z naszą cywilizacją. Autorzy prezentowanych filmów nie boją się tematów objętych tabu i starają się ukazać opinii publicznej palące problemy i konflikty społeczne o których często nie mamy pojęcia.

W naturalny sposób w program festiwalu Planete Doc Review wpisują się wątki związane z ochroną naszej planety przed degradacją środowiska przyrodniczego.  Z tego powodu w tym roku została ustanowiona nagroda Panasonic Green Award ufundowana przez Panasonic Polska, której celem jest docenienie wysiłku twórców filmowych starających się dotrzeć do sedna problemów związanych z zgubnym wpływem człowieka na otaczający nas świat.

Laureat nagrody Panasonic Green Award zostanie ogłoszony 15 maja przez jury w składzie:

Edwin Bendyk – Publicysta tygodnika „Polityka” i nauczyciel akademicki – wykłada w Centrum Nauk Społecznych PAN i Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem Badań nad Przyszłością. Współautor Manifestu Nooawangardy. 
Katarzyna Radzikowska – Socjolożka, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Zarządzania UW (zarządzanie w obszarze kultury). W Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie koordynuje projekty dotyczące ochrony klimatu i polityki energetycznej, a także „zielonych idei”.
Kazimierz Monkiewicz  – Prezes Panasonic Polska. Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Elektroniki. Przed rozpoczęciem kariery w firmie Panasonic przez lata był adiunktem w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Elektronicznego Sprzętu Powszechnego Użytku.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj