Jedenaście kamer stacjonarnych i jedna obrotowa czuwają nad bezpieczeństwem spacerowiczów w Parku Brzeźnieńskim w Gdańsku.

Kamery zostały podłączone do studia lokalnego Komisariatu V Policji w Gdańsku-Przymorzu i zintegrowane z istniejącym systemem cyfrowego zarządzania sygnałem wizyjnym zwanym BVMS.

Docierało do nas wiele sygnałów, m.in. od Rady Dzielnicy, że osoby odwiedzające park nie czują się w nim bezpiecznie. Dlatego postanowiliśmy wyposażyć okolicę w system miejskiego monitoringu wizyjnego. Mamy nadzieję, że wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do Gdańska (szczególnie w okresie letnim). Według statystyk policyjnych miejski monitoring wizyjny zmniejsza przestępczość i wykroczenia o ok. 30 procent – mówi prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego po analizie terenu, wspólnie z policją uzgodnił lokalizację oraz ustawienie obszarów obserwacji kamer. Przetarg rozstrzygnięto pod koniec sierpnia, zaś termin realizacji inwestycji wyznaczony został na grudzień 2015 r.

Rozbudowa monitoringu w Parku Brzeźnieńskim kosztowała  w sumie 299 810 zł, dodatkowo w ramach zamówienia publicznego miasto zakupiło również sprzęt do studia, m.in. macierz dyskową, switch, UPS, pod nowe standardy systemu monitoringu wizyjnego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj