Wraz z początkiem wakacji do Parku Miejskiego wróciło życie. Dzięki przeprowadzeniu projektu „Uzupełnienie funkcji kulturalno-rekreacyjnych w ramach rewitalizacji obszaru Śródmieścia Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego” to jedno z ważniejszych miejsc wypoczynku całkowicie zmieniło swoje oblicze.

Inwestycja trwała około roku. Najbardziej widoczną zmianą jest nowy zadaszony amfiteatr z widownią na niemal tysiąc miejsc. W lipcu odbył się tam Festiwal Bluesowo-Rockowy im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”, a kolejne duże koncerty przygotowywane są na wrzesień w ramach Dni Ostrowca.

 Lecz park to nie tylko amfiteatr. Przede wszystkim przebudowane zostały parkowe ścieżki, uzupełnione o trakty rowerowe. Zmodernizowany plac zabaw przyciąga tłumy dzieci, a na skateparku, wzbogaconym o nowe elementy, już 24 lipca odbyły się pierwsze w mieście oficjalne zawody deskorolkowe Ostrowiec Skate Session. Atrakcją dla mieszkańców są odnowione stawy, które zostały pogłębione, oczyszczone z mułu i uszczelnione. Na dużym zbiorniku powstało cieszące się dużą popularnością molo o długości około 50 metrów. W ramach rewitalizacji przebudowany został również skwer przy Alei 3 Maja, którego główną atrakcją jest fontanna w kształcie dmuchawca. Natomiast wielbiciele aktywnego spędzania wolnego czasu mogą skorzystać z wielofunkcyjnego boiska sportowego od ul. Mickiewicza.

– Jednym z ważniejszych argumentów, które przemawiają za tym, że warto było przeprowadzić proces rewitalizacji Parku Miejskiego, jest ożywienie tego terenu – mówi prezydent Jarosław Wilczyński. – W pogodne dni na ścieżkach i wokół stawu spacerują setki ostrowczan. Przygotowujemy również dodatkowe atrakcje: pod koniec wakacji w ramach wakacyjnego cyklu „Barwy Reggae” wystąpi zespół Indios Bravos, a w pierwszy weekend września na scenie wystąpi Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing oraz Anna Wyszkoni.

Elementem rewitalizacji była również przebudowa ulic Młyńskiej, Górzystej, Starokunowskiej i Sienkiewicza, a także budowa schodów, łączących ulice Górzystą i Starokurowską. Łączna wartość projektu zamknęła się w kwocie prawie 23 milionów złotych.

źródło: um.ostrowiec.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj