Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Park przy ratuszu w Bielsku-Białej zyska nowe oblicze

Park przy ratuszu w Bielsku-Białej zyska nowe oblicze
R.G.
26.07.2022, o godz. 8:29
czas czytania: około 1 minuty
0

Już niedługo mieszkańcy Bielska-Białej i osoby odwiedzające to miasto, będą mogły cieszyć oko nową aranżacją parku przy ratuszu. Stanie się tak za sprawą kończącej się właśnie renowacji i modernizacji tego obszaru.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

Dobiega końca gruntowna modernizacja parku, który znajduje się przy zabytkowym budynku Ratusza w Bielsku-Białej (woj. śląskie). Mieszkańcy miasta mogą spodziewać się efektów prac jeszcze tego lata. Koszt ogólny inwestycji zamknął się w kwocie około 2,8 milionów zł.

Zieleń, alejki, pomnik i nabrzeże

– Prace są już na ukończeniu. Rewitalizacja zostanie zwieńczona na przełomie lipca i sierpnia – informuje Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bielsku-Białej Tomasz Ficoń.

W ramach gruntownej modernizacji parku usunięto zieleń o małej wartości kompozycyjnej, którą zastąpiono nowymi nasadzeniami. Zachowano dotychczas istniejące aleje. Dodatkowo utworzono też nową aleję w północno-zachodniej części parku. Ponadto, ruchliwą alejkę wzdłuż rzeki Białej wyłożono płytami granitowymi. Pozostałe przebiegi ścieżek pokryto wodoprzepuszczalną nawierzchnią mineralną. Oczyszczono też mur nadbrzeżny rzeki. W parku instalowane są nowe ławki, kosze na śmieci i latarnie o wyglądzie nawiązującym do historycznego stylu okolicy. Pracami renowacyjnymi objęto też miejscowy pomnik Konfederatów Barskich, głaz narzutowy i rzeźbę akrobaty.

Modernizację wykonała firma z Żywca. Koszt inwestycji to  ok. 2,8 mln zł. Park znajduje się w ścisłym centrum miasta, tuż za wzniesionym u schyłku XIX w. neorenesansowym ratuszem.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023