Stołeczny system „Parkuj i Jedź” powiększył się o dwa nowe parkingi. Na kierowców czekają miejsca na parkingach Wawer SKM oraz Jagiellońska. Oba nowe parkingi mogą pomieścić łącznie ok. 230 aut.

– Od 2007 r., kiedy otworzyliśmy pierwszy taki parking przy stacji metra Marymont, w Warszawie powstało kilkanaście kolejnych takich inwestycji. Obecnie pod względem wielkości mamy taki sam system „Parkuj i Jedź” jak Helsinki i Budapeszt. Mamy już 13 parkingów, które łącznie oferują ponad 3,7 tys. miejsc. Myślę, że to dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Rzym, który jest liderem w tym zakresie, ma takich miejsc 12 tys. Nam udało się stworzyć w cztery lata niemal 4 tys. miejsc. To dobry wynik – zaznaczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz tuż przed otwarciem parkingu Wawer SKM.

Jednopoziomowy parking P&R Wawer SKM znajduje się przy ul. Widocznej, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej Warszawa-Wawer. Pomieści 133 auta (w tym 4 miejsca dla niepełnosprawnych kierowców) oraz 144 zadaszone miejsca dla rowerów.

Po pozostawieniu samochodu mieszkańcy Wawra będą mogli na Pragę czy do centrum Warszawy dojechać szybko i wygodnie pociągiem SKM. Na przystanku Warszawa Wawer zatrzymują się pociągi linii S1, łączącej Otwock z Pruszkowem, oraz Kolei Mazowieckich, włączone do systemu wspólnego biletu. Z wawerskiej stacji do Śródmieścia można dotrzeć już w 21 minut.

Drugi z parkingów, zlokalizowany przy ul. Jagiellońskiej, powstał na terenie należącym do Mennicy Polskiej. Obecnie może przyjąć 100 samochodów (w tym 4 miejsca dla niepełnosprawnych), jednak istnieje możliwość szybkiego powiększenia parkingu nawet do 700 miejsc. Parking ten jest jednym z kilku tymczasowych rozwiązań tego typu przewidzianych dla zmotoryzowanych kibiców, którzy przyjadą do Warszawy na EURO 2012. Docelowo na terenie Mennicy zmieścić się będzie mogło nawet 7 tys. samochodów osobowych.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj