Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

PARP: od 16 lipca nabór na dofinansowanie projektów GOZ dla MŚP

PARP: od 16 lipca nabór na dofinansowanie projektów GOZ dla MŚP
pap/jw
24.06.2024, o godz. 9:30
czas czytania: około 2 minut
0

16 lipca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomi nabór w ramach programu dofinansowania projektów gospodarki o obiegu zamkniętym – poinformowała w poniedziałek PARP. Budżet wynosi 10 mln zł, a maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu to 92 tys. 218 zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Od 16 lipca br. przedsiębiorcy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027 (FEPW) będą mogli zgłaszać się do naboru “Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP, Etap I – Opracowanie modelu biznesowego GOZ-transformacji”.

GOZ-transformacja

“Celem działania jest wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Polski Wschodniej w realizacji kompleksowych projektów na rzecz wdrożenia modelu biznesowego GOZ-transformacji” – przekazano w komunikacie.

Wsparcie jest dwuetapowe i dotyczy opracowania modelu biznesowego GOZ-transformacji, a następnie jego wdrożenia. W obecnym naborze dofinansowanie obejmuje projekty dotyczące przeprowadzenia audytu przedsiębiorstwa i opracowania modelu biznesowego GOZ-transformacji.

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej w województwach: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim lub mazowieckim z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).

Zakres dofinansowania

“Dzięki dofinansowaniu firmy będą mogły przeprowadzić audyt i na podstawie jego wyników ustalić możliwe kierunki transformacji w nurcie GOZ oraz określić możliwości współpracy z innymi przedsiębiorstwami w tym zakresie. W szczególności konkurs zakłada m.in.: tworzenie i udział w łańcuchach dostaw, ekoprojektowanie, symbiozę przemysłową oraz odzysk i ponowne wykorzystanie szeroko rozumianych odpadów” – podano.

Dodano, że “w etapie I kosztem kwalifikowalnym jest zakup usług doradczych niezbędnych do opracowania Modelu biznesowego GOZ-transformacji. Przedsiębiorca może otrzymać maksymalne dofinansowanie w wysokości do 100 proc. projektu, co oznacza, że nie jest wymagany wkład własny”.

Budżet naboru wynosi 10 mln zł. Maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu może wynosić 92 tys. 218 zł.

Nabór rozpocznie się 16 lipca 2024 r., a zakończy 3 kwietnia 2025 roku i będzie prowadzony w czterech terminach: od 16 lipca do 19 września 2024 r.; od 20 września do 21 listopada 2024 r.; od 22 listopada 2024 r. do 30 stycznia 2025 r. i od 31 stycznia do 3 kwietnia 2025 r.

Zaznaczono, że instytucja pośrednicząca, czyli PARP, oceni złożone wnioski w terminie maksymalnie 60 dni od upływu poszczególnych terminów. 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024