Zarząd energetycznego giganta poinformował o powołaniu na funkcję prezesa firmy Pawła Majewskiego, do 8 kwietnia prezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Paweł Majewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W swojej karierze zawodowej pracował dla takich firm jak Żywiec S.A., Telewizja Polska S.A., Petrolot, LOT Catering, Aeroklub Warszawski, Huty Stalowa Wola S.A.

Tarcia z Danielem Obajtkiem

Był też prezesem Grupy Lotos S.A., a do 8 kwietnia b.r. Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Nie został z tego stanowiska odwołany, sam zrezygnował, a media a media spekulował, że przyczyną dymisji był jego spór z Danielem Obajtkiem, prezesem Orlenu, czyli firmy, z którą do końca roku PGNiG zamierzał dokonać fuzji.

Enea

Grupa Kapitałowa ENEA to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta. Grupa dostarcza energię do 2,6 mln odbiorców.

Enea

Czytaj więcej

Skomentuj