Ruda Śląska apeluje o zamrożenie cen ciepła. „70 tysięcy mieszkańców czeka podwyżka”
Prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk apeluje do ministra energii Miłosza Motyki o pilne działania osłonowe wobec rosnących cen ciepła. Samorząd domaga się natychmiastowego powrotu do zamrożenia taryf. W przeciwnym razie – ostrzega – co najmniej 70 tys. mieszkańców Rudy Śląskiej czekają znaczne podwyżki.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3290285102606231414)
























